Nejnovější obrázkyPoslední články

Ochrana osobních údajů / GDPR
čtvrtek 25. květen 2023 20:05
Ochrana osobních údajů & GDPR(z anglického názvu General Data Protection Regulation)   Dle mj. předpisu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679...
Poděkování
čtvrtek 18. květen 2023 21:58
  PRODEJ SADEBNÍHO MATERIÁLU pro rok 2023 UKONČEN Rádi bychom poděkovali všem pěstitelům japonského topolu za objednanou sadbu v letošním roce a...

Informace

Pozvánka na seminář komory pěstitelů biomasy

Vážená paní , Vážený pane, kolegové

Komora pěstitelů biomasy Vás srdečně Vás zve na setkání s pěstiteli aneb JAPONSKÝ TOPOL V PRAXI, který se bude konat v Habarticích dne 22.2.2014. Začátek setkání je od 10hod. v restauraci Zámecký Dvůr.  Na setkání Vás přednášející  seznámí s praktickými zkušenostmi od založení plantáží až po jejich sklizeň.

Součástí setkání bude také ukázka sklizně.

Budete seznámeni také s platnou legislativou.

Občerstvení zajištěno.
Přihlášky zasílejte prosím na emailovou adresu zameckydvur@habartice.cz

Pozvánku v PDF formátu si můžete stáhnout ZDE.

Kácení topolů

za příznivého počasí, tedy až začne mrznout a zpevní se zemina, proběhne v pořadí už čtvrtým rokem kácení  topolů na jedné z našich plantáží na frýdlansku. Pětiletý porost japonského topolu, ( tedy klonu J-104, J-105 ), pokácíme klasickým způsobem motorovou pilou a sekyrou. Později budou polena odvezena a následně rozštípána. Skončí v kamnech,či krbu. O této akci budeme včas informovat na těchto stránkách, případní zájemci se budou moci na těžbu "polního dříví" přijet podívat a případně si odvezou i vzorek paliva domů. Z tohoto kácení topolů na plantáži zveřejníme následně i video nahrávku.

Japonský topol

Pozvánka na seminář: Rentabilita a výnosnost Japonského topolu

Ve spolupráci s JapolGroup s.r.o si Vás dovolujeme pozvat na seminář

Rentabilita a výnosnost Japonského topolu

 Dozvíte se:

1. Co to je Japonský topol a jak jej pěstovat

 2.  Jaké jsou výhody pěstování Japonského topolu,

3. Jaká je výnosnost a ekonomický zisk z pěstování Japonského topolu ve srovnání s jinými zemědělskými plodinami.

4. Proč zemědělská družstva, obce nebo investiční společnosti investují do výsadby Japonského topolu,

5. Ukážeme vám naše plantáže Japonského topolu.

Program:

Datum: 8.10.2011 Sobota, Prezence v 9:30, zahájení v 10:00-12:00, přestávka, 13:00-14:30 návštěva plantáže, Místo: Fakulta logistiky a krizového řízení UTB, Husovo nám. 91, Prostějov, Hosté: Antonín Dočekal-expert na Japonské topoly, Ing.Pavel Zubal - šéfredaktor odborného měsíčníku Naše pole, Vstupné: 50Kč, Občerstvení zajištěno po celou dobu konání semináře.

Registrace: Hana Musilová - 736 626 086 nebo Mgr. Lucie Lipovská - 777 213 527,email: info@japolgroup.cz. Uvádějte prosím jméno,adresu, počet osob a telefonický kontakt.

Ohlédnutí za seminářem o japonském topolu v Prostějově

   Dne 8.10.2011 proběhl pod taktovkou společnosti Japol Group s.r.o. v Prostějově seminář o japonském topolu věnovaný zejména otázce rentability a výnosnosti této dřeviny. 

Jakožto jeden z přednášejících bych Vám touto cestou rád poděkoval za velkou účast a podnětné dotazy, které zejména z pohledu praktického hlediska mi byly pokládány. Celým seminářem svým výkladem provázel pan Lukáš Lamplota (společnost Japol Group) a Ing. Pavel Zubal, CSc. (šéfredaktor odborného měsíčníku NAŠE POLE), který svou přednáškou citlivým způsobem podtrhl význam ekologického a obnovitelného pěstování energetických dřevin, jakou japonský topol bezesporu je. Zejména tato část (ač v porovnání s jinými velmi krátká) na mne udělala velký dojem, tímto bych panu  Ing. Zubalovi ještě jednou rád poděkoval. 

Celý seminář se nesl v duchu diskuzí ... a to zejména v části před samotným začátkem, o přestávce nebo také na závěr celého semináře v prostorách Vysoké školy Tomáše Bati, kde se tento seminář konal, které lze považovat za nejzajímavější a nejpřínosnější pro předání prakticklých zkušeností mezi jednotlivými účastníky. Nedocenitelnou a jistě pro někoho velmi vítanou vsuvkou pak bylo pohoštění připravené touto hostitelskou společností. Pečené sele bychom však bezesporu uvítali všichni (krásná vzpomínka na seminář pořádaný v Habarrticích) :-)

Touto cestou bych ještě jednou rád poděkoval za velkou účast na tomto semináři, všem spolupřednášejícím osobám a posluchačům, kteří se zapojili do diskuzí ať již v průběhu oficálních přednášek nebo kuolárech Vysoké školy. Doufáme, že námi vydaná publikace, kterou si mnozí z tohoto semináře odnášeli, jsou vám k užitku a plná pro Vás užitečných informací. Za polínka japonského topolu a vzorové prýty, které jsme závěrem rozdali jsme vlastně vděčni - nic, s čím by se člověk k nám na sever musel táhnout zpět.... Pokud jste tento seminář nestihli, rádi Vás osobně provedeme po naších plantážích a praktické informace vysvětlíme ať již telefonicky, emailem nebo osobně, rozhodneteli se ná na sever Čech do města Frýdlantu, navštívit.

TOPOLu zdar!

 

DEUS VULT ..........................................           Antonín Dočekal

Seminář komory pěstitelů biomasy

Komora pěstitelů Biomasy, o.s. a její členové pořádají seminář „ Japonský Topol v Praxi „ který se bude konat dne 23.2.2008 ve 13.hodin v Restauraci Zámecký Dvůr v Habarticích(GPS Loc: 51°1'16.239"N, 15°3'54.84"E). Součástí semináře bude také ukázka sklizně matečnice i samotné vzrostlé biomasy, zájemci si pak budou moci v místě zakoupit sadbový matriál v prýtech případně i řízcích. V praxi Vám bude ukázáno několik vývojových etap pěstování topolů od výsadby až po první skácení a dalšího růstu po první sklizni. Seznámíme Vás také s platnou legislativou a podmínek dotačního titulu na roky 2007-2013.

Případné zájemce o účast na tomto žádáme, aby nás kontaktovali.

Copyright © 2023 Antonín Dočekal - Japonský topol.cz. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.

Terra Felicitae